Web sitesi kullanım klavuzu

  1. Siteye Erişim

 

https://altinhavuzsitesi.com adresinden sitemize hem bilgisayarlardan hem de telefon, tablet gibi akıllı cihazlardan ulaşabilirsiniz.

 

  1. Kullanıcı Girişi

 

Sitemize giriş yaptıktan sonra yukarıda bulunan “Kullanıcı Girişi” sayfasından “Giriş Yapın” linkine tıkladığınızda giriş formu karşınıza gelecek. Size verilen kullanıcı adı ve şifre bilgilerini buraya girerek sitemizin size özel kısmına ulaşabilirsiniz.

 

  1. Profil Bilgilerini Düzenleme

 

Giriş yaptıktan sonra eposta ve şifre kısımlarını düzenlemenizi öneririz. Bunun için üst tarafta bulunan ana menüde “Kullanıcı Paneli” nin üstüne geldiğinizde alt menüler açılacak. “Üye Bilgilerini Düzenle” linkine tıklayarak ilgili forma ulaşacaksınız. Buradan size verilen geçici şifrenin yerine kendinize ait bir şifre oluşturabilirsiniz. Eğer eposta adresiniz varsa “Eposta Adresi” kısmını da kullanarak tüm üyelere yapılan duyuruların eposta kutunuza düşmesini sağlayabilirsiniz.

 

  1. Siteye giriş yapıldıktan sonra bazı yeni menu öğeleri açılmıştır. Bunlar;

 

– “Yönetim” menüsü altında “Kararlar” ve “Site Yönetimince Yapılan İşler”. Belli aralıklarla bu sayfaları kontrol etmenizi öneririz.

 

– “Cari Hesap” bu kısımda size ait ödemeleriniz ve borçlarınız tablo halinde görünecektir.

 

– “Kullanıcı Paneli” altında “Üye Bilgilerim”

Bu sayfanın sol tarafında “İçerik Gönder” başlığı altında site içerisinde yayınlanmak üzere siz de belirli kategorilerde yazı gönderebilir, bu yazılarınızı resimlerle destekleyebilirsiniz. Örneğin kiralık ilanı vermek istiyorsanız; yazı başlığı kısmından ilanınızın öne çıkan özelliklerini yazınız, gönderi kategorisi kısmından “İlanlar” ı seçiniz, altındaki kutuda diğer özellikleri belirtiniz ve daha sonra ilanınıza ait görselleri altındaki “Resim Yükle” kısmından ekledikten sonra “Gönder” butonuna tıklayınız. Paylaştığınız ilan yönetici onayına gidecek ve yöneticinin vereceği onayla birlikte sitemizde yayınlanmaya başlayacaktır.

 

– “Üye Bilgilerim” sayfasının sağ tarafında ise “Mesajlaşma” kısmını görmektesiniz. Burada 3 menü bulunmaktadır. “Gelen Kutusu”nda yönetici ile geçmiş mesajlaşmalarınızı, “Duyurular” kısmında yöneticinin tüm site üyelerine gönderdiği toplu duyuru mesajlarını, “Yöneticiye Mesaj At” kısmında ise yöneticiye yeni bir başlık altında mesaj gönderebilmeniz için gerekli forma ulaşabilirsiniz.